Bordo Karanfil Damat Yaka Çiçeği


En özel gününüzde eş adayınız kadar görkemli olmak istiyorsanız gelin çiçeği ile birebir uyumlu bir damat yaka çiçeği tercih etmenizi öneririz. Gelin çiçeklerinin tamamlayıcısı niteliğinde görülmekte olan damat yaka çiçekleri damat adaylarının takım elbiselerine şık bir dokunuş sağlıyor. Üstelik damat yaka çiçekleri geçmişteki manaları da tercih etmenize neden olabilir.


Damat yaka çiçeği Orta Çağ’da savaşmaya giden erkeklerin eşleri tarafından topladıkları ya da sakladıkları gelinlik çiçekleri, erkeklerin yaka kısımlarına takılırdı ve bu onların savaş esnasında korunacağına aynı zamanda da eşleri ile aralarındaki sonsuz aşkın sembolü olarak görülürdü. 17. Yüzyılda ise düğün evine gelen kişiler tarafından mutlaka yaka çiçekleri takılırdı ve konuklar tarafından takılan yaka çiçeklerinin düğün evinden kötü şansı uzaklaştırdığı düşünülürdü.


Yüzyıllar öncesinde iki kullanım şekli olan yaka çiçekleri günümüzde ise damat adayları ile gelin adaylarının birbiri ile uyum içerisinde olmasını sağlamak için kullanılıyor. Üstelik gelin çiçeği modelleri gibi pek çok damat yaka çiçeği bulunuyor. Ayrıca günümüzde gelin çiçeği setinin içerisinde damat yaka çiçeği de bulunuyor.


Gelin Çiçeği Deposu’ndan yapacağınız gelin çiçeği alışverişlerinizde gelin çiçeği ile birebir uyumlu pek çok damat yaka çiçeği sizi bekliyor olacak. Üstelik damat adaylarının zevkine ve seçilen gelin çiçeğine en uygun bordo karanfil damat yaka çiçeği de sitemizde gelin ve damat adaylarının beğenisine sunuluyor. Üstelik Karanfilden vazgeçemeyen erkeklerin ilk tercihi olan bordo karanfil modelimiz en çok tercih edilen yaka çiçeklerinden sadece biridir. Sizde yaka çiçeği seçiminizde kararsız iseniz kesinlikle bordo karanfil modelimize göz atmalısınız.


 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi